E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
WhatsApp’ta Atılan Mesaj Nasıl Geri Alınır?

WhatsApp’ta Atılan Mesaj Nasıl Geri Alınır?

Mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın çok önce duyurduğu “Mesaj Geri Alma Özelliği” uzun zamandır Beta sürümde test ediliyordu. Olası durumlar için oldukça kullanışlı olabilecek bu yeni özelliği epey sevmiş, bir de konuyla ilgili bu yazıyı kaleme almıştık.

 

Geçtiğimiz günlerde kurumsal web sitesindeki “Sık Sorulan Sorular” bölümüne mesaj geri alma ile ilgili bir bölüm ekleyen WhatsApp, bu konuda merak edilen noktaları açığa kavuşturuyor.

 

 

Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemleri için uygun olan “Gönderilen Mesajı İptal Etme” özelliğiyle kullanıcılar, bireysel ya da grup sohbetlerinde attıkları mesajları 5 dakika içinde geri alabilir. Kısa bir süre içinde gelecek güncelleme ile tüm kullanıcılara açılması beklenen özelliğin detayları ise şöyle:

 

 

  • Android cihazlarda WhatsApp mesajını geri almak için ilgili mesaja dokun ve basılı tutun, ardından Menü tuşuna > Geri Al‘a dokunun.
  • İPhone ve Windows Phone cihazlarda WhatsApp mesajını geri almak için ilgili mesaja dokunup basılı tutun, açılan sekmeden Geri Al seçeneğine dokunun.

Mesaj geri alma işlemi başarılı olduğunda sohbet penceresinde “Mesaj geri alındı” ibaresi belirecektir. WhatsApp mesaj geri alma özelliğini kullanmak için hem sizin hem de alıcının uygulamanın son sürümünü kullanması gerekir.

 

WhatsApp’ın kullanıcılarını uyardığı noktalar ise şu şekilde:

  • Alıcılar, mesajınızı geri alınmadan veya geri alınma başarısızsa görebilirler.
  • Geri çağırma başarısız olursa size haber verilmez.

 

Yakında kullanılması beklenen mesaj geri alma özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yorum alanından sorularınızı bize iletebilirsiniz.

 

 

 


0

Yorumlar