E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
WhatsApp Kullanan İşletmelere ‘WhatApp Business’ Uygulaması

WhatsApp Kullanan İşletmelere ‘WhatApp Business’ Uygulaması

WhatsApp kullanan küçük işletmeler, uygulamayı kullanırken bir takım sorunlar ile karşılaşıyordu. Bu sorunları ortadan kaldırarak küçük işletmelerin işlerini kolaylaştıran WhatsApp Business uygulaması piyasaya  sürüldü.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan WhatApp Business, küçük işletmelerin müşterileri ile daha kolay bir şekilde iletişim kurmalarını sağlıyor. Kişisel mesajları, iş mesajlarından ayırabilmeyi sağlayan uygulama; işletme tanımı, e-posta, adres ve web sitesi gibi bilgilerini girerek profil oluşturulabilmeyi mümkün kılıyor. Ayrıca profiller, WhatsApp’ın markanın bu hesaba ait olduğunu onaylaması ile Onaylanmış Hesap şeklinde de görünebiliyor.

 

Dünya çapında 1,3 milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp, yeni WhatsApp Business uygulamasını şimdilik Endonezya, İtalya, Meksika, İngiltere ve ABD gibi ülkelere sunacak. Ayrıca şu an için yalnızca Android platformunda kullanılabilir durumda. Önümüzdeki günlerde, WhatsApp Business’ın Türkiye’deki Google Play mağazasında da yer alması bekleniyor.

Bünyesinde bir çok araç barındıran WhatsApp Business, İşletme Profilleri, Mesajlaşma Araçları, Mesaj İstatistikleri, WhatsApp Web gibi özelliklerin yanı sıra, Facebook Messenger’da gördüğümüz Hızlı Cevapları da içeriyor.

Ayrıca WhatsApp Business’ın, şirket için bir gelir kaynağına dönüşme ihtimali de bulunuyor. Bununla ilgili Matt Idema, geçtiğimiz Ağustos ayında, WhatsApp’ın bir gün reklam alarak gelir elde etme olasılığının ortadan kalkmadığını söylediğini de hatırlatalım.

0

Yorumlar