E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Sosyal Medyada Kullanıcı Analizi

Sosyal Medyada Kullanıcı Analizi

Firmalar hakkında bilgi edinirken artık hepinizin dikkat ettiği noktalardan biri de bahse konu olan firmanın sosyal medya kanallarında ulaşılabilir olmasıdır.

 

Sosyal medya iletişiminde hedef kitleye yönelik yazılar, görseller ve açıklayıcı videolar, kullanıcıların markadan beklenen cevapları bulmasını sağlar. İstediği cevaba kolay bir şekilde ulaşan kullanıcı, firmaya yönelik güven ve beğeni hissini pekiştirir.

 

Bu noktada önemli olan tek şey hedef kullanıcılar için doğru bir dijital analiz yapılması ve onlara keyifli içerikler sunulmasıdır. Dijital analiz, hedef kitlenin yaşı, yaşadığı şehir, eğitim seviyesi, cinsiyeti, beğenileri ortalama alınarak yapılabilir. Sosyal medya analizi konusunda Monitera, Somera, Radian6 gibi başarılı programlara başvurulabilir.

 

sıradışı-digital-sosyal-medya-analizi

Somera ve Monitera, sosyal medyada reytingleri markaya özel olarak yorumlar ve neler yapılması gerektiğine dair ipucu verir. Kullanıcıların beğenileri ve düşünceleri kategorize edilerek verimli kullanım adına detaylı bir araştırma sunar.

 

somera-sosyal-medya-analizi

 

Radian6 programı, web sitesi üzerinden erişim sağlanan bir yapıya sahiptir. Radian6’da analiz sadece sosyal mecralarla sınırlı değildir. Program, web sitesi için detaylı bir araştırma sunar. Kullanıcıları demografik özelliklere göre kategorilere ayırırken beğenilerin yönünü raporlarla açıklar.

 

Sosyal medya iletişiminde başarıya ulaşmanın yolu başarılı analizlerden geçer. Siz de markanınızı sosyal medyada büyütmek istiyorsanız Sıradışı Digital Experience Studio‘nun deneyimleriyle firmanıza doğru bir yol çizebilirsiniz.

0

Yorumlar