E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Instagram’dan Bir Yenilik Daha: Video Kanalları

Instagram’dan Bir Yenilik Daha: Video Kanalları

Geçtiğimiz hafta yaptığı yeniliklerle sosyal medya alışkanlıklarımızı değiştiren Instagram, bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Nisan ayında “Keşfet” sekmesi altında video önerilerinde bulunmaya başlayan platform, şimdilerde video paylaşımlarını konularına göre kanallara ayıracak yepyeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

instagram-video-kanal-kategori

Facebook’un sahipliğini üstlendiği popüler sosyal medya ağı Instagram, yeni yapısını dünyanın belli bölgelerinde sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test etmeye başladı bile. Üzerinde çalışılan yeni yapıda, kullanıcılar “Keşfet” sekmesine girdiğinde sağ üstte “Kanallar” ikonu ile karşılaşıyor. Video içerikleri konularına göre kategorize eden bu yeni alanda, ‘Animasyon’, ‘Komediyenler’, ‘Makyaj Videoları’, ‘Kutlamalar’ … vb gibi birden çok kanal ile karşılaşıyorlar.  Tercih ettiği herhangi bir kanala giren kullanıcı, o konu ile alakalı farklı kullanıcı videolarını da aynı alanda izleyebiliyor.

Instagram, “Video Kanalları” özelliği ile yoğun içerik akışını kategorize ederek, kullanıcıların daha fazla içerik tüketebilmesinin de yolunu açıyor.  Instagram, yeni Hikayeler özelliği ile Snapchat’le rekabeti kızıştırmışken test ettiği ‘Video Kanalları’ özelliği ile Youtube’a da rakip olabilir mi sorusu akıllara geliyor. Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak hayatımıza giren Instagram, bugün geldiği noktada kullanıcılarına birden fazla özellik sunuyor. Instagram, “Video Kanalları” için henüz resmi bir açıklama yapmadığı için yeni özelliğin ne zaman hayata geçeceği de net olarak bilinmiyor.

0

Yorumlar