E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
E-Ticaret Danışmanlığı Nedir ?

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir ?

E-Ticaret’e Nasıl Başlamalıyım ?

E-Ticarete başlamak için bir internet sitesi oluşturarak e-ticaret’e adım atmak ya da halihazırda var olan sitenizi çok daha iyi noktalara getirmek istiyorsanız mutlaka e-ticaret danışmanlığı hizmeti almanız gerekiyor. Orijinal fikirlere sahip başarılı bir girişimci olabilirsiniz ancak yalnızca fikirlerinizle başarıya ulaşmak pek kolay olmayacaktır. E-ticaret sistemlerinin yöntemi konusunda bir profesyonelden yardım almak size en az fikirleriniz kadar fayda sağlayacaktır.

 

E-Ticaret Danışmanlığı Nasıl Alırım ?

Söz konusu e-ticaret olduğunda tüm işlemlerin ürün stoklamak, ürünü kullanıcılara tanıtmak ve internet siteleri aracılığıyla bu ürünü satmaktan ibaret olduğu düşünülür ancak e ticaret bundan çok daha kompleks bir yapıya sahiptir. Bu basit görünen sistemin başarılı bir şekilde işleyebilmesi için en ufak detayın dahi göz önünde bulundurulması ve tüm bu detayların kullanıcı deneyimi etrafında şekillenmesi gerekir.

 

E-ticaret danışmanları hem mevcut sisteminizin optimizasyonunu ve işleyişini sağlar hem de ticaret hacminizin genişlemesi ve kar oranınızın artması yönünde çalışmalar gerçekleştirir.

 

E-Ticaret Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

E-ticaret danışmanlığının kullanıcılara sağladığı en büyük fayda şüphesiz temelleri sağlam bir işleyişin oluşturulmasıdır. Söz konusu e-ticaret sistemlerinin yönetimi ve bu sistemlerin optimizasyonu olduğunda gerçekleştirilmesi gereken pek çok teknik detay vardır. E-ticaret danışmanlarının size sağlayacağı başlıca faydalar şunlardır:

 

  • Web sitenizin eksiklerini gidermek ve gerekli optimizasyonları gerçekleştirmek.
  • Sektörünüz hakkında analizler yaparak potansiyel fırsatları belirlemek.
  • Gerekli analizler ve araştırmaların sonucunda girişiminiz için özel bir strateji geliştirmek.
  • Kullanıcı trafiğini, etkileşimini ve dönüşüm oranlarını istikrarlı bir şekilde artırmak.
  • Ticari işlemlerinizi büyük oranda otomatikleştirerek hem kullanıcılara kolaylık hem de sizlere tasarruf sağlamak.
  • Dönemsel olarak girişiminizin durum istatistiğini çıkartmak ve bu doğrultuda gerekli aksiyonların alınmasını sağlamak.
  • Girişiminizin marka bilinirliğini oluşturacak olan sosyal medya, blog ve içerik stratejilerini belirlemek.

 

E-Ticaret Danışmanlığı Girişiminizin Görünürlüğünü ve Kazancını Artırır

Yeni kurulan girişimlerin hızlı bir çıkış yakalaması ve halihazırda işleyen girişimlerin başarısını sürdürebilmesi açısından görünürlük oldukça önemli bir parametredir. E-ticaret danışmanlığı, girişiminizin arama motorlarında ve sosyal medyada görünür hale gelmesi için çeşitli stratejiler geliştirir.

 

Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO ve arama motoru pazarlaması olarak bilinen SEM gibi teknik detaylar da e-ticaret danışmanlığının hizmetleri kapsamında yer alır.

 

Tüm bunlara sosyal medya ve içerik stratejileri de eklendiğinde girişiminizin görünürlüğü ve hedef kitlelere ulaşma oranı istikrarlı bir şekilde artış gösterir. Böylece görünürlüğü yüksek olan markalara güven duyma eğiliminde olan internet kullanıcılarından ve hedef kitlenizden oldukça yüksek dönüşüm oranları elde edebilirsiniz.

 

Sıradışı Digital olarak 2009 yılından günümüze özgün tasarım e-ticaret web siteleri hazırlıyor ve tüm yönleriyle  e-ticaret danışmanlığı yapıyoruz doğru karar ve uygulamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

*Bu yazı ilk kez siradisidigital.com/blog da yayımlanmıştır.

 

 

0

Yorumlar