E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Diş Hekimleri İçin Özgün Web Sayfasının Önemi

Diş Hekimleri İçin Özgün Web Sayfasının Önemi

2009 Yılından bu yana özgün web tasarım ve dijital ajans olarak sektörel donanım ve tecrübemizle şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki;

Dijital Dönüşüm, sektör fark etmeksizin tüm iş alanları dijitale taşınıyor ve kullanıcıların alışkanlıkları hızla değişiyor. İnternet kullanıcıları artık doktorlarına dahi internet aramaları sonucunda karar veriyor. Söz konusu diş hekimleri olduğunda, özgün web tasarım ve iyi tasarlanmış bir web sitesi kullanıcıların tercihlerini doğrudan etkileyebiliyor.

 

Diş Hekimi Web Sitesi Artık En Az Mesleki Yeterlilik Kadar Gerekli

Özgün Profesyonel Web siteleri diş hekimleri açısından birçok öneme sahip. İnternette varlığı bulunan hekimler, potansiyel hastalarına çok daha kolay ve doğrudan ulaşabiliyor. Aynı şekilde potansiyel hastalar da internet varlıkları aracılığıyla diş hekimlerini keşfedebiliyor. Söz konusu sağlık olduğundan kullanıcılar web sitelerinde yer alan en ufak elementi dahi önemsiyor ve sayfa kalitesinden doğrudan etkileniyorlar. Bu sebepten diş hekimlerinin internet sitelerinde özgün, detaylı ve kaliteli bir tasarım kullanılması gerekiyor.

Özgün Web Tasarımlar Kullanıcıları Etkiliyor

Bugünlerde diş hekimleri internetteki varlıklarını artırmaya çalıştığı için ortaya çıkan site tasarımları birbirini tekrar edebiliyor. İnternet üzerinden diş hekimi arayan kullanıcılar ise birbirini tekrarlayan tasarımlara güven duymuyor. Özgün ve kurumsal site tasarımının önemi bu noktada kendisini gösteriyor. Kişiye ve markaya özel olarak tasarlanan diş hekimi web sitelerinde en çok önem gösterilen nokta marka değeri yaratmak oluyor. Kullanıcı nezdinde güvenilir bir imaj yaratabilmek için markanın ön plana çıkartılması ve tasarımda kurumsallığın vurgulanması gerekiyor. Kullanıcılar detaylı hazırlanmış ve özgün tasarımlı sitelere güven duyma ve bunlardan hizmet alma eğiliminde oluyor. Diş hekimleri tarafından sağlanan hizmetler her ne kadar benzer olsa da bu hizmetlerin kullanıcılara aktarılış şekli kullanıcıların tercihlerinde belirleyici bir etken oluyor.

Diş Hekimi İçerik Geliştirme Yöntemleri İnternetteki Bilinirliğinizi Artırıyor

Hem arama motorlarında görünür olmak hem de potansiyel hastalara erişebilmek için yapılabilecek en iyi şey bir içerik stratejisi oluşturmak ve bu doğrultuda bilgilendirici içerikler üretmek oluyor. SEO uyumlu içerikler internetteki görünürlüğünüzü artırırken sağladıkları net ve doğru bilgiler sayesinde markanızı müşterilerin gözünde çok daha güvenilir kılıyor. Diş hekimi içerik geliştirme yöntemleri yalnızca yazılardan oluşmuyor. Özellikle soru – cevap şeklinde hazırlanan videolar etkileşimi ve ilgiyi en çok artıran içerik türlerinden oluyor. Diş tedavisi hakkında oluşturulan bir içeriğin içerisine klinik ve hekim fotoğraflarının yerleştirilmesi de aynı şekilde kullanıcıların zihninde bir marka bilinirliği oluşturuyor. Eğer sizler de profesyonelliğinizi yansıtmak, marka bilinirliğinizi artırmak, internetteki varlığınızı güçlendirmek ve daha çok kullanıcıya erişmek istiyorsanız mutlaka özel bir tasarıma ve içerik stratejisine sahip olmalısınız.

 

Sizde arama motorlarında ilk sıralarda, doğal ve reklamsız olarak ön plana çıkmak ve fark edilmek istiyorsanız Sıradışı Digital Experience Studio’nun  sektörel deneyim ve uygulamaları ile tanışmalısınız.

 

*Bu yazı ilk kez siradisidigital.com/blog da yayımlanmıştır.

0

Yorumlar