E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Doğru Dijital Pazarlama Stratejisi Nasıl Planlanır?

Doğru Dijital Pazarlama Stratejisi Nasıl Planlanır?

Dijital dünya, fiziksel yaşamımızla o kadar bütünleşti ki artık İnternetten, sosyal medyadan ya da sanal teknolojilerden uzak bir dünya düşünmek mümkün değil. İnsanlık için hız ve zamanın ötesinde mekan sınırlarını da ortadan kaldıran dijital teknolojiler, bugün Dünya markalarının pazarlamadaki ilk durağı.

 

Dijital pazarlama hızla farklı boyutlara evrilirken küçük ve büyük ölçekli işletmeler için doğru dijital pazarlama stratejisi planlamak önemli bir hamle olarak karşımıza çıkıyor.

 

Sıradışı Digital Experience Studio olarak farklı sektörden farklı işletmelerin dijital pazarlama stratejisini planlıyor ve 360 derece bütünleşik iletişim çalışmaları hayata geçiriyoruz.  Nasıl mı?

 

Doğru bir dijital pazarlama 5 ana adımdan meydana geliyor.

  • Planlama
  • Araştıma
  • Eylem
  • Dönüşüm
  • Bağlılık

 

Doğru Planlama

 

Online mecralarda sert bir rekabet söz konusu. Bu rekabetin üstesinden gelmek için “Doğru Planlama Yapmak” her şeyin başında yer alıyor. Dijital pazarlamada tüm planlarınızı hedeflediğiniz kitleye yönelik hayata geçirmelisiniz. Farklı sularda oyalanmak yerine “Planla –  Yönet – Optimize Et” mantığını doğru hedef kitleye uygulamak, karlı bir yaklaşım olacaktır.

 

Doğru Araştırma

 

Dijital yatırımlarını inşa ederken “Doğru Araştırma” size doğru cevaplara götürür.  Farklı web varlıklarına trafik oluşturmak için çevrimdışı medyada ve diğer web sitelerinde marka, hizmet ve ürünleriniz hakkında bilinç oluşturmayı içerir. Dolayısıyla güçlü bir etkileşim inşa etmek için web siteniz, mikro siteleriniz veya sosyal medya sayfalarınız için planlı kampanyalar kullanarak erişimi maksimize edebilirsiniz.

 

Doğru Eylem

 

Etkileşim, dönüşüm sürecinden ayrı bir aşamadadır. Web sitelerindeki ve sosyal medyadaki etkileşimi teşvik ederek potansiyel müşteriler oluşturmak, dijital pazarlamacılar için büyük bir zahmet teşkil eder. Etkileşim aşaması, web sitenizi ziyaret edenler veya potansiyel müşteriler için sitenize veya sosyal paylaşım ağınıza ulaştıktan sonraki adıma, eyleme etmek için uygundur.

 

Dönüşüm

Taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başlıyor. Doğru planlamayı yaptınız ve harekete geçtiniz. Takipçileriniz ve potansiyel müşterileriniz de eylem kararı aldı. Ve sıra geldi zahmetlerinizin meyvesini toplamaya. Dönüşüm aşaması ile birlikte kitleniz satın alma kararını uygulamaya koyabilir. Böylece dijital pazarlama hamleleriniz de cevap bulmuş olur.

 

Bağlılık

 

Dijital pazarlama stratejisinde, müşterileriniz bir kez eylem gerçekleştirdiğinde süreç tamamlanmış olmuyor. Asıl süreci tamamlayan unsur “Bağlılık” aşaması. ,

 

Bu süreç, uzun vadeli bir girişim olup, web sitenizde iletişim kanallarınızda, sosyal medya ağlarınızda , e-posta planlamanızda ve doğrudan etkileşim yoluyla tekrarlanan satın alma hamlesini kapsar. Müşteri sadakati oluşturmak için alıcılarla bir ilişki geliştirmek dijital pazarlama stratejinizin olmazsa olmazları arasındadır.

 

Siz de işletmeniz için doğru bir dijital pazarlama stratejisi planlamak istiyorsanız Sıradışı Digital Experience Studio ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi: 0850 304 33 34


0

Yorumlar