E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Beklenen Özellikleri İle iPhone 8 Keşfedin

Beklenen Özellikleri İle iPhone 8 Keşfedin

Teknoloji dünyasını en çok meşgul eden konulardan biri de; Apple şirketinin yeni iPhone serisinde hangi özellikleri sunacağı. Kullanıcılarda iPhone 7S ve iPhone 7S Plus‘ın etkisi henüz devam ederken, Apple şirketinin yeni modeli iPhone 8 çoktan merak edilmeye başladı bile.

 

2017’nin sonlarında 2018’in başlarında tanıtılması beklenen iPhone 8 hakkında pek çok tahmin var. “İphone 8 özellikleri ne olacak?  Teknik anlamda Apple ne yenilikler sunacak?” “İphone 8 serisi İphone 7 serisinden nasıl farklılaşacak?” Siz de bu soruların cevabını merak ediyorsanız detayları yazımızda bulabilirsiniz.

 

Küresel kaynaklı teknoloji yatırımlarının tahminlerine göre; yeni iPhone 8 serisinin tasarımında Home tuşu ve Dokunmatik ID sensörü tamamen kalkmış olacak. Bunun yerine 2800 x 1242 piksel çözünürlüğünde 5.8 inçlik OLED panel ekranda “sanal butonlar” yer alacak.

 

 

Buna ek olarak iPhone 8‘de mevcut “parmak izi tanıma teknolojisinin” yerine “biyometrik teknolojilerin” gelmesi bekleniyor. İris okuyucu ve yüz tanıma sistemleri ile gelmesi beklenen iPhone 8,  bu işlevselliği kazanabilmek için ön kamerasının yanında bir lazer ve kızıötesi sensör ile gelecek.

 

 

iPhone 8‘de olması beklenen özelliklerden bir diğeri ise; kablosuz şarj özelliği.  Uzun zamandır teknoloji kulislerinde dedikodusu yapılan bu özelliğin iPhone 8 ile tam rayına oturması bekleniyor.

 

 

Bir başka özellik ise; suya dayanıklı bir cihaz. iPhone 7 ile ilk deneyimi kullanıcılara sunulan suya karşı dayanıklı sistemin iPhone 8‘de de yer alması bekleniyor.

 

 

Söylentiler iPhone 8‘in  ikili kamerasının işlevsel olarak iPhone 7‘ye benzeyeceğini dile getiriyor. Ek olarak yeni iPhone serisinde porte çekimine odaklanan çift lensli sistemin yer alacağı konuşuluyor.

 

 

Henüz çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yer almasa da iPhone 8‘in 2018’i beklemeden 2017’nin son aylarında aramaza katılması olası gibi gözüküyor. iPhone 7 serisinin fiyatlarından yola çıkarsak iPhone 8‘in 1000 doların üzerinde olması mümkün.

 

 

 

0

Yorumlar