E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Gayrimenkulde Yeni Nesil Dijital Pazarlama Yöntemleri

Gayrimenkulde Yeni Nesil Dijital Pazarlama Yöntemleri

İnşaat sektörü, dijital pazarlama etkinliklerini en nitelikli kullanan alanlardan bir tanesi. Geliştirdiği çözümlerle gayrimenkul pazarlamasında yerli ve yabancı yatırımcılara konut piyasası hakkında detaylı analizler sunan Hurriyetemlak.com, Ağustos 2016 Emlak Endeksi’nde Türkiyenin son dönemlerdeki konut fiyatlarını şehir ve metrekare bazında mercek altına alıyor.

Sıradışı Digital tarafından video infografik olarak sunumu yapılan gayrimenkul raporu, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Eskişehir başta olmak üzere büyük şehirlerdeki emlak piyasasının nabzını tutuyor. Gayrimenkul pazarlamasının dijital faaliyelerini ön plana çıkartıyor.

Türkiye genelindeki gayrimenkul pazarlamasına baktığımızda konutların fiyat artışı %19’u gösterirken tüm ülke genelindeki satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama olarak 2.630 lira olarak belirlendi. Gayrimenkul pazarlamasında yaşanan ciddi büyüme ile birlikte konut piyasasına olan ilgi de günden güne artıyor.

İllere göre yapılan incelemelerde; İstanbul emlak piyasasının diğer büyük illere göre çok daha yüksek bir konumda olduğu dikkat çekiyor. İstanbul’da satılık konutların metrekare ortalaması 4.197 lira, kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 22 lira olarak kayıt altına alındı. Bu rakamlar Ankara’da, İzmir, Bursa ve Eskişehir konut piyasasında neredeyse yarıya yarı oranında. Ankara’da satılık evlerin metrekare fiyatı 1700 lira, kiralık evlerin ise 10 lirayken; İzmir’de satılık evler; 2.344 lira, kiralık evler ise; 12 lira ortalama metrekare fiyatı ile alıcıyla buluşuyor.

Marmara bölgesinde diğer aylara göre % 20 oranında artış gösteren satılık konutların metrekare fiyatları Bursa’da 1.602 lira olarak belirlendi. Diğer büyük illerle kıyaslandığında Bursa’da kiralık konut metrekare ortalaması 9 lira olarak işlem görüyor.

Nüfus kapasitesi son yıllarda ciddi bir artış gösteren Eskişehir konut piyasası, satılık konut talebinde yoğun ilgi görüyor. Eskişehir’de satılık konutların metrekaresi 1.556 lirayken, kiralık konutların metrekare ortalaması %-2 oranında azalarak 8 liraya kadar gerilemiş durumda.

Sıradışı Digital’in yeni nesil gayrimenkul pazarlamasına yönelik hazırladığı analizlerle inşaat firmalarının istatistiksel verilerini ön plana çıkarıyor. Böylece ev alacak kişilerin farklı illerdeki rakamları detaylıca incelemesini sağlayan Ağustos 2016 Emlak Endeksi, Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir ve Eskişehir gibi illerde konut yatırımlarına hız kazandırıyor.

0

Yorumlar