E-Bülten listemize abone olun.

ABONE OL
0
Firmanız Mobilde Neden Küresel Hedef Kitleye Odaklanmalı?

Firmanız Mobilde Neden Küresel Hedef Kitleye Odaklanmalı?

Markanızın dijital gelişim stratejisi web site tasarımı, kurumsal içerik yönetimi, mobil uygulamaları ve sosyal medya planlamasıyla bir bütünü oluşturuyor. Bu bütünün tüm parçaları için hedef kitlenizi doğru belirlemek ve iletişim stratejinizde bu gruba odaklanmak büyük önem arz ediyor.

Bu duruma mobil uygulamalar açısından bakacak olursak Baymediasoft tarafından hazırlanan infografik oldukça yardımcı olacaktır. Temel olarak firmaların mobil uygulamalarda neden küresel hedef kitleye odaklanması gerektiğini ele alan infografiğe dilerseniz hep birlikte göz atalım.

markalar-için-mobil-uygulama-infografik-siradisi-digital

Son yıllarda, küresel olarak İnternet kullanımı masaüstü cihazlardan hızlı bir şekilde çoklu platformlara kaydı. Bugün Amerika’nın %59’u İnternet erişimini mobil cihazlardan gerçekleştiriyor.

Amerikalı kullanıcıları ele alan bu araştırmayı genel hatlarıyla tüm dünyaya genellemek mümkün. Bugün hangi insan kendisi için mobil cihazsız bir yaşam düşünebilir. Sanırız bu pek mümkün olan bir şey değil. Mobil cihaz kullanımının artışı ile birlikte tüm alışkanlıklarımız da dönüşüm yaşadı. Tek tıkla dünyaya bağlandığımız, alışveriş yapıp, eğitim faaliyetlerimizi hayata geçirdiğimiz mobil cihazlar yeri geldiğinde vazgeçilmez bir eğlence aracı, yeri geldiğinde ise iş yaşamımızı kolaylaştıran birer kurtarıcı. Öyle ki, bu kadar yoğun bir kullanıcı kitlesi bulunan mobil platformlar firmaların devasa bir kitleye ulaşmasını da kolaylaştırıyor.

2014 yılında 7.4 milyona yükselen mobil kullanıcıların 2019 yılında 8.2 milyon kullanıcıyı bulacağı bekleniyor.

Bu rakamlar firmanızın kesinlikle yerel kalmaması gerektiğini gösteriyor. Özellikle büyük ölçekli markaların dijital iletişim planlamasında dünyaya ulaşabilmesi için mobil stratejilerini küresel bazlı planlaması gerekiyor. Ses getiren içeriklerle ve kreatif fikirlerle yönetilecek olan mobil girişimlerle firmanızı beklentilerinizin ötesine taşımak küresel kullanıcılara ulaşmakla mümkün görünüyor.

Dijital düşlerinizi hayata geçirmek dileğiyle…


0

Yorumlar